Mistrzostwa Świata w Tileance, 2020

Piłka jest jedna, bramki są dwie, a mieczy jest mnóstwo

Tileanka to rodzaj piłki nożnej (zasady poniżej), rozgrywanej z bezpieczną bronią. Rok temu, w 2019, na ZSW rozegrano pierwsze Mistrzostwa Świata w Tileance. Po starciu reprezentacji Tilei z reprezentacją Imperium, puchar Mistrza Świata trafił do Ziemi Kwitnącej Kapusty. W tym roku będzie okazja do przejęcia go – czy Twoje Księstwo wystawi swoją drużynę?

Wpierdol nie ustaje nawet w czasie gry w piłkę

Zasady Tileanki:

  1. Piłka jest jedna, bramki są dwie. Jeden mecz składa się z trzech goli. Jeśli jedna drużyna prowadzi 2:0, trzeci gol i tak jest rozgrywany – dla honoru, albo ostatecznego upokorzenia.
  2. Piłkę wolno uderzać każdą częścią ciała. Nie wolno jej w żaden sposób przytrzymywać. Ani rękami, ani nogami, ani nijak. Tylko uderzanie.Powiem od razu, że kozłowanie teoretycznie pasuje do tej zasady, ale jest uznawanie za zniewieściały wynalazek z Sartosy i surowo zakazane na polach gry Tilei.
  3. Bezpieczną bronią wolno walczyć zgodnie z zasadami BQ, ALE – jedno trafienie to chwilowe wyeliminowanie z gry. Osoba trafiona klęka, ustawia broń pionowo i odlicza do dziesięciu. Po dziesięciu sekundach wstaje i wraca do gry, NIE udaje trupa. W trakcie tych 10 sekund nie wolno trafionemu nic robić.
  4. Piłka rozgrywana jest od środka boiska. Wraca na nie po każdej bramce. Obie drużyny są rozstawiane w odpowiedniej odległości od piłki – zależy to od fantazji sędziego. Obie drużyny ruszają do gry na sygnał sędziego.
  5. Używamy jednoręcznych mieczy. Jeden gracz w drużynie może wymienić bezpieczną broń na tarczę dowolnego rozmiaru. Wymienić, czyli albo broń, albo tarcza.Wolno brać lecącą piłkę na tarczę.
  6. Liczebność obu drużyn musi być równa, drużyna składa się przynajmniej z trzech graczy. Na Mistrzostwach Świata 2020 będzie to czworo graczy.
  7. Sędzia, widzący naruszenie zasad, o ile nie wziął pieniędzy za przeoczenie tego naruszenia, może podyktować rzut wolny. Szczegóły i wykonanie tego rzutu zależy całkowicie od fantazji i stopnia korupcji sędziego.

Wszystko inne, dotyczące organizacji meczu (jak wielkość boiska, bramek, ilość zmian etc) powinno być rozstrzygane w drodze awantury między organizatorem, drużynami i sędzią.